Řecká písmena

Kód: 07
Dlouhodobé udržení dovedností
Dlouhodobé udržení dovedností
Otestováno studenty
Otestováno studenty
Stovky různých úkolů
Stovky různých úkolů
Zadání i řešení
Zadání i řešení

Detailní popis produktu

Řecká písmena

Sada pro 4 žáky. Sada s přesahem, pomáhá také rozvíjet komunikaci a spolupráci

Nepoužívají se tak často, ale jejich šprtání je někdy docela otrava. Tato sada umožní učit se hrou a propojit výuku s hmatovým a kinetickým vjemem. Sada je udělaná tak, aby umožňovala postupnou výuku ve třech krocích. V první fázi žáci pracují s devíti nejčastěji využívanými písmeny v matematice, fyzice a informatice (a, b, g, d, S, r, m, p, j). Využitím dalších dvou fází je možné děti naučit i další písmena. Sada je tak využitelná od prvního stupně až po střední školy.

Některé aktivity jsou určeny pro jednotlivce, některé využívají kooperaci dvojice nebo čtveřice. Doporučujeme využít vhodného způsobu výuky pro výuku ve vícepočetné třídě (např. po stanovištích nebo "polovina třídy to, polovina ono, pak se prostřídáme"). Sady je možné dětem nachystat i na suplované hodiny. Lepší je pracovat se sadami kratší dobu, ale častěji. Každý žák může během her používat "tahák" - kartu s písmeny a jejich názvy.

 

Aktivity: 

1) "Braillovo písmo" – poznávání písmen pohmatem se zavřenýma očima

2) Rekonstrukce – v sadě jsou karty se zadáním. Dvojice sedí zády k sobě a komunikují pouze slovně. Jeden popisuje, co vidí na obrázku, druhý se snaží postavit přesnou kopii. 3 úrovně pro přirozenou diferenciaci žáků. Výhodou je, že žáci přirozeně používají názvy písmen (např. „Vidím 3 destičky nahoře, vpravo je alfa, uprostřed velká sigma“). Úloha rozvíjí i vyjadřovací schopnosti žáků - není tak jednoduché popsat obrázek přesně, žáci musí volit pečlivě slova. Pokročilejší karty pracují s natočenými symboly nebo s destičkami, které jsou jedna na druhé, což je při popisu i pochopení zajímavá výzva. Je zajímavé sledovat popis karet jako celek, dětskou fantazii v tom, co jim obrázek připomíná.

3) Šifry – česká slova, zapsaná řeckými písmeny. Karty se zadáním, z druhé strany řešení.

4) Pexeso – hledejte dvojice velké-malé písmeno. Pozor, v sadě jsou pouze ta velká písmena, která jsme nepřejali do latinky.

___

(4) KVARTETO - bonus pro ty, kteří pořídí 4 sady. Napište do poznámky objednávky, že chcete KVARTETO a budou vám dodány sady ve čtyřech barvách, a zdarma budou přiloženy 4 stojánky. Žáci mohou hrát kvarteto podle klasických pravidel (sbírají stejná písmena ve čtyřech barvách, vyptávají si symboly od ostatních). Hra opět vede žáky k pojmenování písmen.

 

Obsah sady:

1) Sada modrých kamenů - všech 24 malých písmen + 10 velkých písmen

2) Doplňková sada jinak barevných kamenů (a, b, g, d, S, r, m, p, j).

3) Tahák - 4x

4) Karty pro hru Rekonstrukce - 12 oboustranných karet

5) Kartičky šifer - 16x

6) Návod

7) Vše sbaleno v praktické taštičce. Barvy taštiček se mohou lišit