Materiál

 

Všechny plastové součástky jsou vyrobeny z biomasy (označované PLA), což je materiál, který je vyroben z obnovitelných zdrojů (kukuřičného, nebo bramborového škrobu) a proto není závislý na ropě a jejich příměsí. Vypadá na první pohled i dotek stejně jako běžně užívané plasty z ropy, dosahuje dokonce i stejných vlastností, od klasických plastů se však liší tím, že je možné jej biologicky degradovat, zkompostovat a přeměnit na kvalitní biomasu či humus, čímž nepředstavuje ekologickou zátěž. Materiál ztrácí své vlastnosti při 60°C - měkne a mění tvar. Takže pokud možno nepokládat pod hrnek s horkým čajem... Za běžných okolností s tím nebývají problémy.

Plastové části souprav jsou vytištěné na 3D tiskárně. Tím vzniká typický vzorek - objekty jsou tisknuty po jednotlivých vrstvách. Tyto vrstvy jsou vidět např. na hranolech - čísla nejsou úplně perfektně vyhlazená, jsou na nich vidět jednotlivé vrstvy. Na funkčnost výrobku to nemá vliv, naopak - struktura reálných předmětů některým dětem i  dospělým vyhovuje více než sterilní tvary.

Všechny sady obsahují originální zadání pro konkrétní sadu. Zadání jsou většinou na barevném papíře, aby bylo jednodušší rozlišit jednotlivé karty od sebe. Nejjednodušší zadání obsahuje žlutá, nejtěžší červená (karty jsou také očíslovány). Karta výsledků má bílou barvu. Karty zadání i řešení jsou zalaminované, aby nedocházelo k poškozování během používání.

Všechny sady jsou uloženy v krabicích, jejichž tvar usnadňuje manipulaci s dílky. Každá krabice má svou barvu pro lepší orientaci. Víko se dá také využít při práci - část dílků je možné do ní přesypat, takže se skupinka k dílkům snáze dostane. Ve víku je seznam dílků - k některým sadám je dobré vědět, jaké tvary máme k dispozici. Na víku sady Obvod je nakreslené měřítko, dá se využít pro občasné měření (např. zaobleného dílku).

Sady Matematika rukama není určena pro děti do tří let – hrozí spolknutí malých částí!