Obsah - čtverečky

Kód: 02
Dlouhodobé udržení dovedností
Dlouhodobé udržení dovedností
Otestováno studenty
Otestováno studenty
Stovky různých úkolů
Stovky různých úkolů
Zadání i řešení
Zadání i řešení

Detailní popis produktu

Sada je určena pro 6 žáků, obsahuje 330 plastových dílků různých tvarů. Tvary mají na sobě vyznačené čtverečky o velikosti 1 x 1 cm. Při pokladení tvarů vedle sebe je možné podle počtu čtverečků spočítat obsah útvaru.

Dále sada obsahuje 6 druhů oboustranných karet s úkoly (každý typ 6x) a jednu kartu s řešením. První tři karty obsahují obecné úkoly (čtverce, obdélníky, nepravidelné tvary, tvary typu "vypočítejte obsah zahrady, na které stojí dům", nepravidelné tvary se zaoblenými okraji.

Další tři karty postupně žáky učí princip výpočtu obsahů trojúhelníků, rovnoběžníků a lichoběžníků, a to tak, že žáci kompletně pokryjí tvar plastovými dílky a přesouváním těchto dílků převádí obsah tvaru na obdélníky. Tím dochází později k lepšímu zapamatování vzorců - žáci ve vzorcích snadněji "vidí" princip, podstatu výpočtu.

Obsahy jsou tak vyučovány názorně, v žácích se upevňuje znalost pomocí vlastní zkušenosti. 

Nedoporučujeme používat pouze jako demonstrační sadu, ale dejte dětem sadu skutečně do ruky! Je možné koupit sady pro celou třídu, nebo zakoupit sady pro polovinu třídy a pracovat blokově - zatímco polovina třídy pracuje se sadou, má učitel možnost věnovat se žákům z druhé skupiny.

Pedagogické tipy:

  • Doporučujeme sadu začít používat brzo, ideálně už na prvním stupni. V každém případě dříve, než žáky seznámíme se vzorečky pro výpočet obsahů. 
  • Nadanější žáky bude pravděpodobně více bavit vytvářet vlastní zadání pro ostatní. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Obsah
Hmotnost: 0.3 kg