Kód: 03

Objem - krychličky

1 520 Kč
Kategorie: Objem

Sada obsahuje celou řadu různých zadání, ve kterých žáci využijí krychličky - stavění objektů určitého objemu, určování objemu symetrických hradeb určité délky, modelování staveb podle 3D nákresu, zjištění objemu hranolu.

Sada slouží mimo jiné k vytváření představy žáků o tom, co vlastně ten objem je. Vyplňováním kvádrů pomocí krychliček o určitém objemu získávají žáci konkrétní zkušenost. Doporučujeme sadu využívat už na prvním stupni (klidně pouze některé karty), rozhodně ještě předtím, než žáky seznámíme se vzorci, které souží k výpočtu objemu. 

Úkoly jsou odstupňované podle obtížnosti, zelené hranolky už mají minimálně jeden rozměr s polovinou centimetru, takže je nutné využívat i hranolky o objemu poloviny centimetru krychlového. Zpočátku je možné tyto poloviny sečíst do celočíselného výsledku, hranol č. 9 už je výzva pro nadanější - zde už si s prostým skládáním nepomůžeme.

Sada obsahuje 6 kusů oranžových krychliček o straně 1 cm, čímž se u žáků vytvoří představa jedné ze základních jednotek objemu. Bílé krychličky mají stranu 0,97 mm, rozdíl je nepatrný a před žáky nezatajovaný. Nepatrně menší rozměr umožňuje s krychličkami lépe manipulovat při vkládání do hranolů a zjišťování objemů.

Další úkoly mají žákům pomoci s rozvojem prostorové představivosti a počítání číselných řad vyznačujících se určitou symetrií.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení