Objem - krychličky

Kód: 03
Značka: KVIRIN
1 620 Kč / ks
Skladem
Možnosti doručení

Detailní informace

Dlouhodobé udržení dovedností
Dlouhodobé udržení dovedností
Otestováno studenty
Otestováno studenty
Stovky různých úkolů
Stovky různých úkolů
Zadání i řešení
Zadání i řešení

Detailní popis produktu

Sada obsahuje celou řadu různých zadání, ve kterých žáci využijí krychličky - stavění objektů určitého objemu, určování objemu symetrických hradeb určité délky, modelování staveb podle 3D nákresu, zjištění objemu hranolu.

Sada slouží mimo jiné k vytváření představy žáků o tom, co vlastně ten objem je. Vyplňováním kvádrů pomocí krychliček o určitém objemu získávají žáci konkrétní zkušenost. Doporučujeme sadu využívat už na prvním stupni (klidně pouze některé karty), rozhodně ještě předtím, než žáky seznámíme se vzorci, které souží k výpočtu objemu. 

Úkoly jsou odstupňované podle obtížnosti, zelené hranolky už mají minimálně jeden rozměr s polovinou centimetru, takže je nutné využívat i hranolky o objemu poloviny centimetru krychlového. Zpočátku je možné tyto poloviny sečíst do celočíselného výsledku, hranol č. 9 už je výzva pro nadanější - zde už si s prostým skládáním nepomůžeme.

Sada obsahuje 6 kusů oranžových krychliček o straně 1 cm, čímž se u žáků vytvoří představa jedné ze základních jednotek objemu. Bílé krychličky mají stranu 0,97 mm, rozdíl je nepatrný a před žáky nezatajovaný. Nepatrně menší rozměr umožňuje s krychličkami lépe manipulovat při vkládání do hranolů a zjišťování objemů.

Další úkoly mají žákům pomoci s rozvojem prostorové představivosti a počítání číselných řad vyznačujících se určitou symetrií.